Vybarvený běh 2017!

Druhý ročník Vybarveného běhu přilákal téměř 1700 běžců!

Vybarvený běh 2017!

Vybarvený běh dnes v Kroměříži lákal. Zaregistrovalo se téměř 1700 lidí, asi o 300 více než loni. Od účasti v klání, ve kterém nešlo o čas, ale především o zábavu, je neodradilo ani ranní deštivé počasí. „Kroměříž se hecla a udělala super akci,“ shrnul za účastníky herec Ladislav Hampl, představitel Jarmila v populárním seriálu Okresní přebor. Hampl se na trasu běhu sám vydal a patřil mezi ty, kteří barvami na svém těle a ošacení rozhodně nešetřili.

 

Běžce čekaly dva okruhy v centru města, celkem trasa měřila asi 4,5 kilometru. „Jeden okruh mi docela stačil,“ řekl s úsměvem starosta Kroměříže Jaroslav Němec, který běh odstartoval a pak se s ostatními také vydal do ulic města. Před polednem déšť ustal a účastníci tak měli pro běh takřka ideální podmínky. Prošli různá stanoviště a barevné zóny, cílem bylo co nejvíce se vybarvit. Zdravotně nezávadné a v přírodě ihned odbouratelné barvy házeli sami na sebe i na své kolegy.
Běh je propagací zdravého životního stylu, aktivního pohybu a rekreačních sportů. V Kroměříži se letos konal podruhé. Město jím zahájilo hlavní turistickou sezonu nazvanou Kroměříž nezastavíš. „Je to o pohybu, takže Vybarvený běh do tohoto celého konceptu pěkně zapadá,“ uvedl Němec. Kompletní přehled na letošní sezonu chystaných akcí je na webu www.kromeriz.eu.

Zdroj: www.mesto-kromeriz.cz