Důležité informace pro běžce!!

Prosím přečtěte si předstartovní pokyny.

Důležité informace pro běžce!!

Startující, kteří mají vyzvednutý balíček s vybavením a startovním číslem, přijdou na náměstí v cca 10 hodin, kdy začíná předběhový program. Nikde se již nemusí hlásit ani prezentovat. Musí (!!!!) mít na tričku nalepené startovní číslo (startovní číslo prosíme nalepit na přední stranu trička, ideálně na břicho), bez něho nemohou startovat.

Ti registrovaní, kteří nemají vyzvednutý balíček nebo ještě startovné nezaplatili, mohou tak učinit do pátku 9. 6. do 14 hodin na odboru kultury na radnici (Velké náměstí, 1. patro), případně se dostaví v sobotu 10. 6. mezi 9. a 11. hodinou ke stánku pořadatelů. Prezence bude rozdělena podle abecedy na dvě skupiny (dle příjmení A – M a N – Ž). Na místě bude také možnost se dodatečně zaregistrovat!!

Zájemci „o pořádné vybarvení“ si mohou dokoupit další balíčky s práškovou barvou u stánku hned vedle prezence, cena je 35 Kč.

Všem návštěvníkům akce bude k dispozici úschovna, a to Pilařově ulici (ulička za Muzeem Kroměřížska) naproti Arcibiskupskému gymnáziu (cena 10 Kč). Průchod je také vyznačený z náměstí - vedle Muzea Kroměřížska. Úschovna bude v provozu od 9 do 21 hodin. Je zde možná také úschova kol.

Velké náměstí bude celý den uzavřeno pro automobilový provoz. Sněmovní náměstí a přilehlé ulice Prusinovského, Moravcova, Vodní, Farní, Dobrovského, Křižná, Kovářská, Pilařova, Malý Val, Na Kopečku, Chobot a Volného budou uzavřeny v době od 11.00 do 13.30 h, přičemž omezení postihne i Masarykovo náměstí a dolní část Riegrova náměstí. Na změny v dopravě řidiče upozorní dopravní značení, případně hlídky městské policie.

Start běhu je v 11.30 hodin v dolní části Velkého náměstí. (viz. mapka)

Po ukončení běhu (končí nejpozději ve 12:30 h) bude na náměstí probíhat protažení, vyhodnocení a ocenění náhodně vybraných 10 účastníků (podle startovních čísel) a dalším běžců v neobvyklých kategoriích.

Pro účastníky akce budou na ploše náměstí připravena mobilní WC (k dispozici jsou po celou dobu programu také veřejné toalety ve spodní části náměstí) a umývárna pod kašnou.