Los Perdidos!

I tato holešovská kapela zahraje na Vybarveném běhu!

Los Perdidos!

Už několik let prohání Ztracenci po klikatých a prašných stezkách mexické pouště svůj magický autobus. Zuřivě rapující řidič přes všechny útrapy ale neztrácí směr. Protože každý nový den je svátek a každý koncert je fiesta.
Holešovští punkoví mariachis pečou svůj steak se španělským pepřem a reggae omáčkou. Představte si andělské trubky z Tijuany, rozžhavený písek pouště Sonory a hluboké modré nebe bez jediného mráčku.
Sedmičlenný ansámbl mísí punkovou rychlost a nasazení s prvky latinskoamerického folklóru, s revolučními pochody i s dávkou jamajské hudby. Výsledkem je osobitý a jedinečný energicky divoký styl, který publikum uvádí do varu.
Původně holešovská kapela je poskládaná z muzikantů z celé Moravy - v souboru jsou zastoupena města Opava, Zlín, Brno, Valašské Meziříčí, Holešov a Bystřice pod Hostýnem.
V Holešově mají kluci od svého vzniku v roce 1998 zkušebnu a letos se chystají natočit novou desku a také připravují turné po Španělsku.
Los Perdidos hrají především vlastní autorské písně. Zhudebňují a překládají do španělštiny svou vlastní poezii, některé texty přebírají od nám neznámých středoamerických básníků anebo zpracovávají tvorbu jejich dvorního básníka, hulínského rodáka Marka Kalvody.
Perdidos hrají veselou hudbu, ale texty jsou velmi osobní, náročné a především ze života jednotlivých aktérů.
Typickým poselstvím pro Los Perdidos je rytmus srdce a energie Slunce.