Na co se můžete těšit?!

Vybarveným běžcům zazpívají Xindl X, Lenny, Los Perdidos a DneskaNe

Na co se můžete těšit?!

Po loňském úspěchu Vybarveného běhu je na sobotu 10. června připravený druhý ročník této zajímavé sportovně zábavné akce. Pořadatelé zareagovali na obrovský zájem ze strany potenciálních běžců i fakt, že v minulém roce se na některé „běhomilce“ nedostala místa ve startovním poli, a připravili akci pro dva tisíce účastníků.

Počet registrovaných se již před časem přehoupl přes tisícovku, takže zájemci, kteří se ještě nepřihlásili a nezaplatili startovné, mají nejvyšší čas tak učinit na www.vybarvenybeh.cz. Tady jsou k dispozici i podrobná pravidla a pokyny, které se oproti prvnímu ročníku nijak výrazně nezměnily, ale rozhodně stojí za prostudování.
Start běhu je naplánovaný na 11.30 hodin na Velkém náměstí, od 9. hodiny bude možné si tu vyzvednout startovací balíček nebo se ještě – v případě volných míst – na poslední chvíli zaregistrovat a zaplatit startovné. Po běhu se budou odměňovat nejoriginálnější běžci, připraveno je také losování ze startovních čísel se zajímavými dárky.
Vybarvený běh je však jen jednou částí celodenního programu, který zahájí turistickou sezonu ve městě zaměřenou na aktivní trávení volného času s názvem Kroměříž nezastavíš. Po odstartování běhu se na Velkém náměstí rozjede další program. Připraveny jsou nejrůznější činnosti a workshopy, v nichž se představí sportovní a zájmová uskupení, vystoupení mažoretek, jezdců na in-line bruslích, taneční čísla v podání členů souborů a klubů, závody na koloběžkách a samozřejmě hudební vystoupení. První, kdo rozezpívá a roztančí Velké náměstí bude ve 13.30 kroměřížská kapela DneskaNe, na 14.30 hodin je připravený koncert zpěvačky Lenny, v 17 hodin to rozjedou se vší parádou a energií holešovští Los Perdidos a na večerní 20. hodinu je naplánované vystoupení Xindla X. V průběhu dne se můžete také těšit na bubenickou show skupiny Tambores ze Slovenska!