Centrum Kroměříže patřilo vybarveným běžcům, bylo jich 1801

Kroměřížané i návštěvníci města si užili sedmý ročník Vybarveného běhu, klání, ve kterém nejde o čas, ale o zábavu. Letošní ročník přilákal 1801 běžců, které kolem trati povzbuzovala řada přihlížejících.

Centrum Kroměříže patřilo vybarveným běžcům, bylo jich 1801

Před startem Vybarveného běhu účastníci společně vytvořili živý obraz v podobě obřího vybarveného srdce, které kromě turistické kampaně města symbolizuje i letošní 60. narozeniny Domu kultury v Kroměříži, jenž Vybarvený běh pořádá. Poté se již vydali na trať, která se letos více držela centra města. Vybarvení běžci tak například opět probíhali Vodní ulicí. Na zhruba pět kilometrů dlouhé trase je tradičně čekala stanoviště, na kterých na ně pořadatelé házeli barvy, na jiných zase lidé probíhali skrze bublinky, mlhu či balónky.

Vybarvený běh si někteří lidé i v letošním roce zpestřili originálními kostýmy. Na trať se vydalo dokonce i několik lidí s kočárky. Účastníci barvami na svém těle a oděvu nešetřili. Oceněn byl nejstarší a nejmladší účastník akce, tři nejlépe vybarvení běžci, nejoriginálněji vystrojení a také nejšílenější účastníci běhu.

Vybarvený běh večer pokračoval doprovodným programem, kterému vévodil koncert Adama Mišíka, vystoupení exotických tanečnic Unique Queens a koncert skupiny O5 a Radeček.