DŮLEŽITÉ INFORMACE PRO BĚŽCE!

Zde naleznete poslední předstartovní pokyny! Prosíme o jejich pročtení :)

DŮLEŽITÉ INFORMACE PRO BĚŽCE!

 

Startující, kteří mají vyzvednutý balíček s vybavením a startovním číslem, přijdou na náměstí v cca 10 hodin, kdy začíná předběhový program. Nikde se již nemusí hlásit ani prezentovat. Musí (!!!!) mít na tričku nalepené startovní číslo (startovní číslo prosíme nalepit na přední stranu trička, ideálně na břicho), bez něho nemohou startovat.

Ti registrovaní, kteří nemají vyzvednutý balíček nebo ještě startovné nezaplatili, mohou tak učinit do pátku 10. 6. do 12 hodin na odboru kultury na radnici (Velké náměstí, 1. patro), případně se dostaví v sobotu 11. 6. mezi 9. a 11. hodinou ke stánku pořadatelů. Prezence bude rozdělena podle abecedy na dvě skupiny (dle příjmení A – L a M – Ž).

Zájemci „o pořádné vybarvení“ si mohou dokoupit další balíčky s práškovou barvou u stánku hned vedle prezence, cena je 35 Kč.

Všem návštěvníkům akce bude k dispozici úschovna, a to Pilařově ulici (ulička za Muzeem Kroměřížska) naproti Arcibiskupskému gymnáziu (cena 10 Kč). Průchod je také vyznačený z náměstí - vedle Muzea Kroměřížska. Úschovna bude v provozu od 9 do 20 hodin. Je zde možná také úschova kol.

Pro účastníky běhu je zajištěno záchytné parkování zdarma na Hanáckém náměstí, na travnaté ploše vedle něj (omezená kapacita) a především na kapacitně největším parkovišti u areálu Výstaviště Floria, odkud bude k budově Justiční školy na Masarykově náměstí zajištěna doprava autobusy MHD, a to v časech 9.00, 9.30, 10.00, 10.30 a 11.00 hodin. Odpoledne bude možné dostat se autobusy MHD zpět v 15.00, 18.00 a 23.00 hodin. Cena jízdného činí symbolické 4 Kč.

Velké náměstí bude celý den uzavřeno pro automobilový provoz. Sněmovní náměstí a přilehlé ulice Prusinovského, Moravcova, Vodní, Farní, Dobrovského, Křižná, Kovářská, Pilařova, Malý Val, Na Kopečku, Chobot a Volného budou uzavřeny v době od 11.00 do 13.30 h, přičemž omezení postihne i Masarykovo náměstí a dolní část Riegrova náměstí. Na změny v dopravě řidiče upozorní dopravní značení, případně hlídky městské policie.

Start běhu je v 11.30 hodin v dolní části Velkého náměstí. (viz. mapka)

Po ukončení běhu (končí nejpozději ve 13 h) bude na náměstí probíhat vyhodnocení a ocenění náhodně vybraných 10 účastníků (podle startovních čísel) a dalším běžců v neobvyklých kategoriích.

Pro účastníky akce budou na ploše náměstí připravena mobilní WC (k dispozici jsou po celou dobu programu také veřejné toalety ve spodní části náměstí) a umývárna pod kašnou.

Vybarveným během program 11. 6. pouze začíná, ihned po odstartování běhu až do pozdního večera se bude na Velkém náměstí něco dít. Připraveny jsou koncerty (Fi-Ha, Voxel a Petr Bende), workshopy výtvarné i pohybové, odhalena bude 3D malba přímo na ploše náměstí, videomapping a světlená show zpestří program po setmění, zájemcům bude k dispozici fotokoutek, barevná odpočinková zóna, spousta stánků s občerstvením, přímo na místě budou malovat streetartoví výtvarníci a proběhnou koktejlové show kladoucí důraz na barvy a barevnost, narazíte na živé sochy či maskoty některých sponzorů, restaurace budou nabízet barevná menu.