Šestý ročník Vybarveného běhu si nenechalo ujít téměř 1700 lidí.

Kroměřížské ulice opět zaplnili běžci zářící mnoha barvami. Šestý ročník Vybarveného běhu si nenechalo ujít 1672 účastníků.

Šestý ročník Vybarveného běhu si nenechalo ujít téměř 1700 lidí.

Vybarvený běh si někteří lidé zpestřili originálními kostýmy, k vidění tak byla například postava z legendární filmové série Hvězdné války. Účastníci barvami na svém těle a oděvu nešetřili. Na 4,5 kilometru dlouhou trasu se vydali lidé všech generací, od malých dětí v kočárcích až po jejich prarodiče. Čekalo je pět stanovišť, na kterých na ně pořadatelé házeli barvy, na jiných zase lidé probíhali skrze bublinky, mlhu či balónky.

Akci letos zpestřil happening 760 dětských dlaní, který má v podtitulu výzvu: Přijď a obtiskni svou ruku! Děti do 12 let mohly na Velkém náměstí obtisknout na jedno ze čtyř připravených velkých pláten svou barevnou dlaň. Společně tak vytvořily originální výtvarné dílo, které bude připomínat letošní významné výročí města.

Vybarvený běh pokračoval doprovodným programem, kterému vévodilo vystoupení bubenické formace Ritmo Factory a tanečnice Veroniky Lálové a večerní koncert Olgy Lounové s kapelou. Během dne si zejména nejmenší návštěvníci mohli užít i další atrakce, například zvětšeniny deskových her, malování na obličej, dětské tetování nebo skákací hrad.