Vybarvený běh 2022

Vybarvený běh je zábavným sportovním kláním, kde není cílem zvítězit či překonat rekordy ani soupeře. Nejde o čas, nejde o pořadí, jde o zábavu. 

Vybarvený běh 2022

Účastníkem může být každý bez ohledu na věk, aktuální kondici či fyzickou zdatnost. Hlavním úkolem je pobavit sebe i ostatní a řádně se vybarvit. Možná právě proto se Vybarvený běh za čtyři roky, kdy se konal, stal oblíbenou akcí s vysokým počtem startujících, kteří se do Kroměříže sjíždějí z nejrůznějších koutů Moravy i Čech. Konává se obvykle první červnovou sobotu.

Trasa běhu vede ulicemi centra Kroměříže, okruh o délce více než dva kilometry by měli startující absolvovat dvakrát, celková délka trati je zhruba pět kilometrů. Startující probíhají v barevných zónách záplavou práškových barev a překonávají nejrůznější překážky v podobě bublin nebo nafouknutých balonků, přihlížející a fandící se skvěle baví…

Samotný Vybarvený běh je součástí celodenního programu, který probíhá na Velkém náměstí, kde je strat i cíl běhu. Připraveny jsou workshopy, hudební, taneční a sportovní vystoupení i stánky s občerstvením. 

Letošní ročník Vybarveného běhu se v Kroměříži uskuteční po dvouleté pauze způsobené koronavirovými omezeními 4. června 2022. V hudebním programu se mimo jiné představí Barbora Poláková a kapela Tata Bojs.