Kroměříž přesouvá Vybarvený běh i s programem na příští rok!

 

Ani postupné uvolňování opatření, která zavedla vláda proti šíření koronaviru, bohužel nedovolí městu Kroměříži uspořádat letošní ročník oblíbeného Vybarveného běhu.

 

Kroměříž přesouvá Vybarvený běh i s programem na příští rok!

Původní červnový termín radnice přesunula na srpen a doufala, že se akce uskuteční. Nyní, tak jako jiní pořadatelé, musela ohlásit přesunutí akce na příští rok. „Když jsme v polovině dubna oznámili náhradní srpnový termín, věřili jsme, že Vybarveným během oslavíme návrat k běžného života. Ani současná vlna uvolňování nám bohužel tuto naději a pořadatelskou jistotu nedala,“ poznamenal starosta Jaroslav Němec. Aktuálně jsou povoleny akce s účastí do 500 lidí, kteří již od sebe nemusejí dodržovat rozestupy. Od července se sice očekává navýšení, ale v tuto chvíli není známo na kolik osob. „U běhu samotného, kde máme limit 2000 registrovaných běžců, bychom si s dodržením vládních nařízení snad dokázali poradit, třeba formou startu rozloženého do několika vln. Co už bychom ale nechtěli a ani za stávajících podmínek nedokázali omezit, je návštěvnost doprovodného programu s očekávanou účastí dalších 4 – 5 tisíc lidí,“ vysvětlil Pavel Zrna, vedoucí radničního odboru kultury a cestovního ruchu. Pátý ročník Vybarveného běhu se tak uskuteční až v roce 2021, a to v sobotu 5. června.

Již zakoupené registrace zůstávají v platnosti, je ale samozřejmě možné startovné na vyžádání vrátit. „Děkujeme všem aktivním účastníkům i divákům Vybarveného běhu za pochopení a za přízeň a snad je potěší, že nepřijdou o obě hlavní hvězdy doprovodného programu. V termínu 5. června 2021 se nám podařilo zajistit jak kapelu Tata Bojs, tak i Barboru Polákovou. A aby ani letošní rok nevyšel úplně naprázdno, Vybarvený běh si symbolicky připomeneme v pátek 14. srpna 2020 malým koncertem skupiny The Atavists, který bude zároveň poděkováním všem příznivcům Vybarveného běhu,“ doplnila Marcela Nehodová, která má organizaci akce na starosti.